דברים שאמר מר אשר קוטנר, לשעבר נשיא חברת "מינט- טכנולוגיות של תוכנות", על חגי שפי הי"ד, בערב   לציון ע ש ו ר להירצחו בהתקפת הטרור הנפשעת של אל- קאעידה על מגדלי התאומים, בהיותו מרצה בכנס של 100 בנקאים מניו יורק בקומה 106 של המגדל הצפוני 

בית הפרקליט, כ"ג באלול תשע"א (22 בספטמבר 2011)

אני זוכר את ה- 11 בספטמבר 2001, כאילו היה זה אתמול.

הייתי בפגישה בביתי, כשאשתי התקשרה ואמרה "פתח את הטלוויזיה". מיד לאחר שהתעשתי, שלחתי שני אי-מיילים – האחד לחגי והשני לעזרא, שהיה גם הוא בארצות-הברית. ציפיתי לתגובה המיידית מחגי, כפי שהיה נוהג תמיד.
משנקפו השעות, ללא כל תגובה, נעשיתי מודאג.
 "זה לא מתאים לחגי!", אמרתי לעצמי.

בשעות הלילה המאוחרות, התקשר עזרא ואמר שחגי היה במגדלי התאומים והמצב לא נראה טוב ועדיין האמנתי: "חגי יצא מזה!"

הרשו  לי לספר לכם על חגי, שהייתה לי הזכות, העונג והכבוד לעבוד איתו במשך שלוש שנים אינטנסיביות מאוד ובסיומן להעביר לו את שרביט ניהול החברה.
את חגי הכרתי לראשונה בסוף 96 כשהגיע לחופשת מולדת ועזרא שידך ביננו. חגי, היה בן 30 וניהל בארצות הברית את אחת החברות של סאן -גארד. חגי כבר ניהל באותה תקופה חברה שהכנסותיה היו  ע ש ר ו ת מיליוני דולרים.
אנחנו היינו בתחילת דרכינו.
במהלך הפגישה הבנתי שאני רוצה את חגי אצלנו. (חברה טכנולוגית קמה ונופלת על פי אנשיה...). כבר באותה פגישה הפעלתי את כל התותחים שברשותי על מנת לשכנע את חגי לעבור אלינו. (שלמה ואהרון דברת).
כחודשיים לאחר מכן חגי הצטרף לחברתנו כנשיא החברה בארצות-הברית.

מה היה בחגי שכבר בגיל 30 הרשים והקסים כל אחד?  תנסו לדמיין את התכונות הבאות ותקבלו תמונה של חגי:

אינטליגנציה גבוהה, רהיטות, נחישות, התמדה, חריצות, הספק עבודה חריג, שאפתן, יושרה, נאמנות, מתכנן וגם מאלתר, מולטי טסקינג , בעל כושר שכנוע מדהים, איש שיחה מקסים, מנהיג שהולכים אחריו, אוהב משפחה, איש של אנשים.

עם כל הכבוד לחברה ולעבודה, העדיפות הראשונה אצל חגי הייתה המשפחה.

חגי היה שאפתן והצליח בגיל צעיר להגשים את שאנשים רבים לא זוכים בחיים ארוכים מאוד. כפי שנאמר: מאחורי כל אדם מצליח עומדת אישה תומכת. כך הייתה סיגל לחגי. סיגל הייתה שותפה מלאה בהתלבטויות ולהחלטות הקשות שעמדו בפניהם ואין ספק שללא היא, חגי לא היה מגיע לאן שהגיע. וחגי ידע להעריך זאת. בתקשורת אין סופית, בשיחות ובהתלבטויות עם סיגל, ורק טבעי הדבר ששיחתו האחרונה הייתה לסיגל.

הגאווה שמילא רועי בחגי נראתה לעיני כל. זחילותיו, צעדיו הראשונים, דיבורו. הוא היה בעיני אביו פלא הבריאה. לצערי, את נעמי הכרתי פחות, אבל אני זוכר את האושר של חגי ב"נסיכתו" הקטנה במשלוח תמונותיה ברשת לכולם ובעיקר לסבא ולסבתא.

מן המפורסמות אצל חגי הייתה  ה מ ה י ר ו ת  (בביצוע, בתגובה, בתכנון, באלתור). חריצות והספק עבודה בלתי יאמן. שלמה דברת תיאר את חגי בצורה שכל המוסיף גורע ואמר עליו:

"חגי היה ללא ספק, אחד מהטובים שהצלחתי לגייס. 
 חגי היה אינטליגנטי מאוד, מהיר במידה שלא תיאמן
 ואדם פרודוקטיבי שמעולם לא הכרתי כמוהו.
 חגי היה בעל מוטיבציה אדירה ורצה להצליח בכל מאודו.
 הוא רצה תמיד ללמוד וסקרנותו לא ידעה גבולות.
 הוא תמיד דחף עצמו לעשות דברים יותר טוב
 ולעשות כמה שיותר דברים במקביל.
 בעקבות כל הארוחות שקיימנו אשר נמשכו עד השעות הקטנות של הלילה מצאתי כאשר התעוררתי למחרת בבוקר כמות גדולה של אי-מיילים.
 תמיד הערכתי שאני "הארד וורקר" (מרבה לעבוד)
 ואולם בהשוואה לחגי תמיד הרגשתי שאני  ע צ ל".

ואני בכל זאת אוסיף בתקווה שלא אגרע:
חגי היה האדם החרוץ ביותר שהכרתי, בחמש בבוקר  מחובר למחשב וכבר עובד ובחצות הלילה עדיין שולח אי-מיילים. ההספק של חגי היה מדהים!! תכפילו את שעות העבודה המטורפות בהספק המדהים ותקבלו  מ כ ו נ ה  ללא גבולות!!

חגי במשך שלוש השנים, לקח חברה (שאינה רשומה בבורסה) עם אפס מכירות, 2 עובדים ואפס לקוחות, והפך אותה (תוך כשלוש שנים) לחברה (הנסחרת בבורסה של ניו -יורק) שמכרה במיליוני דולרים, עם 40 עובדים ולקוחות מהשורה הראשונה בעולם:

 UBS`;’ FEDERAL RESERVE; BANK OF AMERICA; CITY BANK
ועוד. 

איך הוא עשה זאת?

אני נוהג לומר שכל חברה עומדת על שלוש רגליים ומנסה למצוא את האיזון ביניהן ואת שיווי המשקל. הרגלים הן: העובדים, הלקוחות  ובעלי המניות.
חגי היה פנומן עם הלקוחות. הוא ידע למכור להם, הוא הבין את הצרכים שלהם, את הפסיכולוגיה הארגונית שלהם, הוא היה הפרזנטור הטוב ביותר, הוא "הוציא" מהם מיליוני דולרים והכי חשוב הפך לחבר שלהם. הם ידעו שיש להם על מי לסמוך לאחר המכירה ושיקבלו את השירות והתמיכה הטובים ביותר.

חגי היה מגייס עובדים מדהים, לאחר שגייס אותם, העובדים נהנו לעבוד עם חגי ועבור חגי. חגי היווה דוגמא לעובדים,  אוזן קשבת לצרכים שלהם, ומתן עזרה בניתוח מצבים כשהיו צריכים.

חגי השכיל לשמור על קשר חם עם בעלי המניות.
סיפור המכירה של החברה "מינט" ל"סאן גארד" מוכיח זאת. חגי הגיע מ"סאן גארד" הוא המשיך לשמור על קשר עם הנשיא של "סאן גארד" מר קונדה. מידי חודש הם סעדו יחד צהריים. טיפין טיפין חגי "מכר" לו את ההצלחה של "מינט" עד שכריס קונדה.... היה בשל ואכן קנה את "מינט" עם הנהלתה בסכום של.. 220 מיליון דולר. 

הרשו לי לסיים ולתאר את חגי, ואת דרך הניהול שלו    בקטע קצר מתוך המחזור לימים הנוראים: 

     " כי הנה כהגה ביד המלח
      ברצותו אוחז וברצותו שילח
      כי הנה כיריעה ביד הרוקם
      ברצותו מיישר וברצותו מעקם
      כי הנה ככסף ביד הצורף 
     ברצותו מסגסג וברצותו מצרף
     כי הנה כחומר ביד היוצר  
     ברצותו  מרחיב וברצותו מקצר"

    כזה היה חגי שפי  וככזה נזכר אותו !